Ból ramion

Najlepszą pozycją jest spanie na plecach. Połóż małą poduszkę pod głowę, a drugą poduszkę ułóż na brzuchu i obejmij ją ramionami. Twoje ramiona znajdą się w prawidłowej pozycji.

Alternatywą jest spanie na boku. Podciągnij nogi i ułóż między kolanami poduszkę. Pamiętaj jednak aby nie spać z ręką podłożoną pod głowę, gdyż jest to nienaturalna pozycja dla twoich ramion.

Ból pleców

Spanie na plecach jest najlepszym wyborem. Podłóż poduszkę pod nogi, aby rozluźnić napięcie i zapewnić kręgosłupowi naturalną pozycję.

Jeśli wolisz spać na brzuchu, podłóż poduszkę pod podbrzusze.

Ból szyi

Spanie na plecach z poduszką podłożoną pod głowę a także każde ramię, jest z reguły najlepsza opcją. Najlepiej zdecydować się na poduszkę ortopedyczną.

Jeśli wolisz spać na boku, upewnij się, że poduszka nie jest zbyt gruba, gdyż sprawi to, że twoja głowa i szyja będą w nienaturalnej pozycji.

Problemy ze snem

Wyłącz komputer i telefon przed snem. Unikaj spożywania kofeiny – kawy, herbaty, napojów energetycznych, czekolady – przynajmniej 6 godzin przed pójściem spać.

Rozciągaj się przed pójściem spać i po wstaniu z łóżka. Wpłynie to pozytywnie na całe ciało, pomoże w krążeniu i ułatwi ci zaśnięcie.

Budzenie się w nocy

Unikaj alkoholu przed snem, gdyż zaburza on balans wody w organizmie i wpływa na cykl snu, a także upewnij się, że w pokoju panuje odpowiednia temperatura. Zbyt niska lub zbyt wysoka sprawią, że sen będzie sprawiał trudności.

Problemy ze wstawaniem

Wiele osób ma z tym kłopot, lecz rozwiązanie jest bardzo proste. Ustaw budzik na tę samą godzinę każdego dnia, nawet w weekendy. Pamiętaj też, aby spać przynajmniej 6-7 godzin.

Chrapanie

Unikaj spania na plecach. W tej pozycji drogi oddechowe zwężają się, co sprzyja chrapaniu. Dobierz odpowiednią poduszkę. Zbyt miękka sprawi, że twoja głowa zapadnie się, co także może spowodować chrapanie.  Śpij na boku. W takiej pozycji, drogi oddechowe nie są w żaden sposób ograniczone i problem z chrapaniem powinien ustąpić.

Skurcze nóg

Cierpi na nie niemal 80% ludzi, niezależnie od wieku. Nocne skurcze często wiążą się z brakiem magnezu, lub uszkodzeniem nerwów. Jeśli zdarzają się często, skonsultuj się z lekarzem.

Dobrym sposobem na walkę ze skurczami jest rozciąganie mięśni nóg.

Zgaga

Optymalną pozycją jest w takim przypadku spanie na boku. Zapobiega to podnoszeniu się kwasów żołądkowych, powodujących zgagę.

Ból nóg

Podłóż pod stopy poduszkę tak, aby były one lekko uniesione podczas snu. Poprawi to krążenie krwi. Możesz też spróbować masażu stóp przed pójściem do łóżka.

Źródło: https://brightside.me