Oto 7 cennych i sprawdzonych porad, dzięki którym stracimy na wadze i poczujemy się znacznie lepiej.

#1 Bądź aktywny fizycznie

Flickr

Nie zapominaj, że Twój metabolizm zwalnia z wiekiem. Aby uniknąć przyrostu zbędnej masy tłuszczowej, najlepszym rozwiązaniem sąregularne ćwiczenia o stosunkowo niskiej intensywności. Odpowiednio dobrane wzmocnią Twoje mięśnie, stawy, a nawet opóźnią procesy starzenia się organizmu.

Badania wykazały, że 10-minutowe sesje treningowe wykonywane 3 razy dziennie są równie efektywne, jak 30 minut ciągłej aktywności fizycznej.Oznacza to, że wchodzenie po schodach czy 10-minutowy spacer przyniesie równie korzystne efekty.

#2 Powiedz NIE dietom niskokalorycznym

Pixabay

Diety niskokaloryczne mogą w rzeczywistości spowolnić Twój metabolizm. Kiedy nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości kalorii, Twoje ciało stara się oszczędzać energię. Jeśli będziesz stosować takie rygorystyczne diety przez dłuższy czas, Twój metabolizm może już nigdy nie wrócić do normy.

#3 Rozwijaj mentalnie

Public Domain Pictures

Problemy z pamięcią u osób starszych są czymś zupełnie normalnym, jednak możemy je zminimalizować.Czytanie, rozwiązywanie krzyżówek, sudoku lub gra w szachy pobudzają różne części mózgu, poprawiają pamięć i koncentrację.

#4 Jedz truskawki, jabłka, cebulę

Pixabay

Naukowcy odkryli, że spożywanie żywności bogatej we flawonoidy pomaga utrzymać wagę i ma bardzo pozytywny wpływ na proces odchudzania. Do takich produktów możemy zaliczyć: żurawinę, truskawki, wiśnie, winogrona, dzikie jagody, herbatę, jabłka, cebule, pory i brokuły. Uwzględnienie tych produktów w diecie będzie miało pozytywny wpływ na stan Twojego zdrowia.

Warto również zauważyć, że diety na poziomie 1200 kalorii dziennie (lub mniej) pomogą Ci schudnąć, ale stracisz w ten sposób również znaczną część tkanki mięśniowej!

#5 Monitoruj stan swojego zdrowia

© pixabay

Osoby starsze mogą cierpieć na nadciśnienie tętnicze lub osteoporozę, która utrudnia podejmowanie aktywności fizycznej.Regularne badania lekarskie pozwolą Ci cieszyć się zdrowiem znacznie dłużej. Pamiętaj, lepiej zapobiegać niż leczyć!

#6 Wybieraj ubrania, które dodadzą Ci pewności siebie

To jak się czujesz ma wiele wspólnego z tym, jak się ubierasz. Staraj się wybierać takie ubrania, które podkreślają Twoje najlepsze cechy, a skrywają niedoskonałości, np.: dżinsy z niskim stanem wizualnie skrócą Twoje nogi, ale jednocześnie podkreślą talię.

#7 Zacznij tak szybko, jak to możliwe

Pixabay

Nawyki zdrowego trybu życia należy wprowadzić jak najszybciej. Nie odkładaj tego na jutro! Potraktuj to jak mycie zębów, które szczotkujesz każdego dnia. Tylko w ten sposób nie będziesz musiał się martwić o dodatkowe kilogramy w przyszłości.