pinterest.com

Oto 6 sposobów, które pomogą Ci zapomnieć o trądziku na plecach:

1. Olejek z drzewa herbacianego

pinterest.com

Olejek z drzewa herbacianego ma mocne właściwości przeciwbakteryjne. Można go stosować punktowo na pryszcze lub dodać kilka kropli do balsamu, którego używasz na co dzień. Jest to jeden z najskuteczniejszych, naturalnych sposobów na trądzik. Już po kilku dniach można zauważyć zadowalający efekt.

2. Pasta cynkowa

instagram.com

Pasta cynkowa, inaczej zwana maścią cynkową, stosowana punktowo, przyspiesza gojenie się ran potrądzikowych i skutecznie likwiduje wypryski. Nie należy stosować jej na całą powierzchnię skóry.


3. Łagodne oczyszczanie

pinterest.com

Zrezygnuj z syntetycznych produktów do pielęgnacji ciała. Niepotrzebnie podrażniają skórę i w efekcie tylko pogarszają dolegliwości trądzikowe. Uważaj na mocno perfumowane żele i mydła. Postaw na naturę! Wystarczy umyć plecy 1-2 razy dziennie łagodnym, ekologicznym środkiem. Nie nadużywaj również peelingów, gdyż sprzyjają one rozprzestrzenianiu się zmian skórnych na całej powierzchni pleców.

4. Pozwól skórze oddychać

freepik.com

Nie nadużywaj balsamów, jeżeli skóra nie jest wyraźnie przesuszona. Gdy cierpisz z powodu trądziku, im mniej kosmetyków nakładasz na skórę, tym lepiej. Stroń również od żeli myjących o bardzo bogatym składzie. Różnego rodzaju olejki czy silikony mogą jedynie pogorszyć stan dolegliwości skórnych.

 5. Unikaj używania gąbek

freepik.com

Gąbki oraz myjki bardzo szybko stają się siedliskiem bakterii i grzybów. Kiedy cierpisz z powodu trądziku na plecach najlepiej w ogóle z nich zrezygnować, gdyż ciężko utrzymać je w czystości.

 6. Korzystaj z ziół

instagram.com

Skorzystaj z ziół, które skutecznie oczyszczają organizm. Na wypryski pomoże herbata z czystka, bratka oraz pokrzywy. Staraj się dużo pić, ale pamiętaj, że najlepszym wyborem będzie woda i zielona herbata, a nie soki czy napoje gazowane wypełnione sztucznymi dodatkami. Im mniej takich substancji w jedzeniu i piciu, tym lepiej dla Twojej skóry.