Oreo pojawił się życiu rodziny Jaiden Peterson z amerykańskiego Orlando, gdy był malutkim kociakiem. Błyskawicznie zdobył serce wszystkich domowników, a za dany mu dom, odwdzięczył się bezwzględną miłością. 

Jak powiedziała w rozmowie z portalem "Love Meow" babcia 10-latki, Oreo zachowuje się bardziej jak pies, niż kot. Jest bardzo opiekuńczy względem swoich najbliższych i zawsze bacznie obserwuje, co w danym momencie robi jego mała towarzyszka oraz jej młodsza siostra.

Niedawno Jaiden bawiła się na podwórku z rówieśnikami, a Oreo jak zwykle był przy niej. W pewnym momencie zauważył, że z zarośli wypełznął ogromny grzechotnik. Gad mknął wprost na dzieci, które z przerażenia nie wiedziały, co zrobić. Oreo natychmiast wskoczył między grupę, a grzechotnika i osłonił maluchy własnym ciałem przed niebezpieczeństwem. Gad mocno go ukąsił, po czym uciekł.

Kotek został ranny w łapę, która mocno spuchła. Jaiden bardzo się martwiła, że może umrzeć, ale dzięki szybkiej interwencji weterynarza, kot ma się już dobrze.