Sprawa sięga października ubiegłego roku. Wtedy to 4-miesięczna Oliwka trafiła do szpitala. Specjalistów zaniepokoiły obrażenia na jej główce. – Ciemię było napięte i wygórowane, co mogło świadczyć o wysokim ciśnieniu śródczaszkowym – tłumaczyła podczas procesu lekarka. – Dziecko miało złamane obie kości ciemieniowe – dodała. Jej zeznania zacytował portal „Gazeta Pomorska”. O sprawie poinformowano policję i prokuraturę. 

Rodzice tłumaczyli, że niemowlę uderzyła tzw. kubkiem niekapkiem starsza siostra. Dziewczynka ma obecnie 3 lata. Śledczy nie dali jednak temu wiary. O pobicie 4-miesięcznej Oliwki podejrzewano jej ojca. 23-letni wtedy Dariusz W. został zatrzymany. Mężczyzna zasiadł w ławie oskarżonych. W poniedziałek, 11 grudnia w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zapadł wyrok w jego sprawie. Dariusz W. został skazany na 17 lat więzienia. Jak poinformowała „Gazeta Pomorska”, to kara za usiłowanie zabójstwa Oliwki, oraz stosowanie przemocy wobec żony i drugiej córki. Sąd zakazał też mężczyźnie zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 10 metrów na okres 15 lat.

Nie takiej kary domagał się prokurator. Chciał, by oskarżony trafił za kraty na 25 lat. Wyrok jest nieprawomocny. Oznacza to, że strony mogą się od niego odwołać. Czy tak się stanie? To się dopiero okaże.