Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które mogą złagodzić bóle głowy i przywrócić ci dobrą formę:

1. Kompresy bananowe

pinterest.com

Zimne kompresy nakładane na na głowę i szyję pomagają, gdy cierpisz z powodu bólu migrenowego. Umieść zmrożoną skórkę od banana na czole. Twoja skóra zaabsorbuje dodatkowy potas, a ty poczujesz się znacznie lepiej.

2. Olejek lawendowy

Zagotuj sześć szklanek wody i dodaj około ośmiu kropli olejku lawendowego, aby stworzyć kojącą parę, która łagodzi napięcie podczas inhalacji. Możesz także wmasować kilka kropli olejku lawendowego bezpośrednio na skroniach.

3. Złocień maruna

pinterest.com

Złocień maruna jest najczęściej podawany jako suplement diety lub wyciąg z rośliny, ale możesz przygotować z niego również herbatę. Badania wykazały, że stosowanie tej rośliny może zapobiegać migrenom, a nawet je leczyć.

4. Kofeina

Jako osoba cierpiąca na migrenę, możesz już wiedzieć, że kofeina pomaga podczas bólu. W rzeczywistości wiele leków przeciwbólowych mających na celu złagodzenie bólu głowy zawiera kofeinę jako składnik aktywny i nie bez powodu. Sama kofeina zmniejsza stan zapalny, który może wywołać migrenę. Kiedy połączysz kofeinę z lekarstwem na ból głowy bez recepty, poczujesz ulgę szybciej nawet o 40 procent.

5. Siemię lniane

pinterest.com

Powtarzające się bóle migrenowe wywołane stanem zapalnym można leczyć, zwiększając ilość kwasów tłuszczowych omega-3 w diecie. Mielone siemię lniane i olej lniany są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Spróbuj dodać je do codziennego jadłospisu.

6. Olej z bazylii

Olejek bazyliowy działa jak naturalny środek zwiotczający mięśnie, który może pomóc złagodzić bóle głowy, gdy są one spowodowane napięciem. Użyj oleju bazyliowego jako substytutu oliwy z oliwek podczas gotowania oraz do sałatek, aby pomóc rozluźnić mięśnie i złagodzić ból migrenowy.

7. Lepiężnik

pinterest.com

Przyjmowanie od 50 do 75 miligramów lepiężnika w postaci tabletek dwa razy dziennie to sprawdzony lek na migreny. Wyciąg z tych pięknych kwiatów sprzyja lepszemu przepływowi krwi do mózgu.

8. Gryka

Gryka jest doskonałym źródłem rutyny, flawonoidu, które pomagają walczyć z migrenami. Gryka jest zdrowa i łatwa do przygotowania. Dodaj ją do swojej diety już dziś.

Oprócz tych naturalnych środków, możesz dokonywać zmian w stylu życia, aby zmniejszyć częstotliwość i siłę migren. Odpowiednia dieta, a także pozbycie się stresu umożliwi ci skuteczniejszą walkę z intensywnym bólem głowy. Zafunduj sobie masaż. Wypróbuj jogę lub medytację, aby złagodzić napięcie i zrelaksować się.