W dniu kremacji pracownicy Mission Park Funeral Chapels & Cemeteries, odkryli, że trumna, w której miało spoczywać ciało Julie Mott jest uszkodzona. Gdy ją otworzono okazało się, że jest także pusta.

Właściciel firmy Robert “Dick” Tips nie potrafił wytłumaczyć rodzinie 25-latki, gdzie podziały się zwłoki. W końcu oskarżył chłopaka Julii o ich wykradzenie. Stwierdził, że mężczyzna był przeciwny kremacji i miał obsesję na punkcie 25-latki, dlatego ukradł ciało. Sąd nie dał jednak wiary tym tłumaczeniom.

W trakcie kolejnych rozpraw wyszło na jaw, że jeden z pracowników firmy współpracującej z Tipsem, interesuje się satanizmem. Mężczyzna ten zajmował się transportem zwłok i prawdopodobnie miał styczność z ciałem zmarłej. 

Trwający prawie trzy lata proces nie wyjaśnił, co stało się ze zwłokami Julie, ale jej rodzicom udało się wywalczyć odszkodowanie. Sąd orzekł, że za poniesiony ból i cierpienie psychiczne parze należy się 8 mln dolarów. Po rozprawie poinformowali, że są zadowoleni z wyroku. Podkreślili przy tym, że pieniądze nigdy nie miały dla nich znaczenia w tej sprawie, chcieli jedynie dowiedzieć się prawdy.