Drayton Dwayne Preston usłyszał wyrok we wtorek 13 marca. Mężczyzna spędzi w więzieniu 2 lata, a jego nazwisko zostanie wpisane do rejestru przestępców seksualnych na 20 lat.

Latem 2016 roku koledzy zorganizowali imprezę, na której znalazł się Drayton, jego dziewczyna oraz ofiara ze swoją druga połówką. Młodzi ludzie pili alkohol, a potem 17-latka wyszła do swojej sypialni razem z chłopakiem. Tam para uprawiała seks, po czym dziewczyna zasnęła. Po jakimś czasie się ocknęła i zobaczyła na sobie Draytona. Jak się okazało, mężczyzna zakradł się do pokoju 17-latki przez okno.

Kanadyjka była zbyt pijana, by krzyczeć. Po jakimś czasie oskarżony wrócił do sypialni swojej ofiary i zgwałcił ją jeszcze dwa razy. Dziewczyna wiedziała, co się dzieje. Bała się jednak otworzyć oczy. Myślała, że wtedy przestępca zrobi jej jeszcze większą krzywdę.

Po zdarzeniu 20-latek opublikował nagranie z gwałtu oraz nagie zdjęcia ofiary. Zdezorientowana dziewczyna płacząc opowiedziała jednemu z przyjaciół o tym, co się stało. Wówczas Draytona  już nie było w jej domu. Mężczyzna jakby nigdy nic wrócił do siebie, by zająć się bieżącymi sprawami.