Było naprawdę groźnie. Uzbrojony w nóż mężczyzna przypuścił szturm na dziennikarzy czekających przed budynkiem prokuratury. Natychmiast do akcji wkroczyli policjanci. Napastnik zaczął uciekać, policjanci ujęli go po oddaniu strzałów ostrzegawczych. Wszystko nagrała kamera RMF FM.

Desperat z nożem najpierw awanturował się na przystanku, pokrzykując na innego mężczyznę. Nagle przebiegł przez ulicę, wyciągnął nóż i wykrzykiwał wulgaryzmy w stronę dziennikarzy. Rzucił się na nich. Na szczęście interweniowali mundurowi. 

Podczas ataku, w prokuraturze trwało przesłuchanie posła Platformy, Stanisława Gawłowskiego. Został on w czwartek aresztowany, mimo że sam zgłosił się do prokuratury razem z reprezentującym go mecenasem Romanem Giertychem. Prokuratorzy zarzucają Gawłowskiemu, że przyjmował łapówki w czasach, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Wyliczają, że miał przyjąć łapówkę w kwocie 175 tys. złotych oraz dwa zegarki warte prawie 25 tys. zł. 

- Mój klient traktowany jest, jak najgroźniejsi przestępcy - uważa Giertych.

Zatrzymani zostali również teściowie pasierba Gawłowskiego i biznesmen Bogdan K.

Co prokurator zarzuca rodzinie Gawłowskiego? Jak podaje PAP zarzuty związane są z domem w Chorwacji wartym 50 tys. euro (ok 200 tys. zł). Piotr i Halina K. - teściowie pasierba Gawłowskiego - są według dokumentów jego właścicielami. Śledczy jednak nie wierzą, by sami go kupili, bo z ich ustaleń wynika, że Piotr K. w chwili zakupu mieszkania był bezrobotny, zaś Halina K. pracowała jako pielęgniarka.

Prokurator uznał, że faktycznym właścicielem domu może być Gawłowski, a nieruchomość mogła być formą łapówki.

Zarzuty usłyszał też biznesmen Bogdan K. Dotyczą one rzekomego korumpowania Gawłowskiego. Jak dowiedziało się RMF FM, Bogdan K. miał - według śledczych - dać politykowi 100 tys. zł. Prokurator uważa, że K. w ten sposób próbował kupić sobie przychylność polityka PO przy realizacji przez jego firmę inwestycji w woj. zachodniopomorskim. K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.