Marek Żurobski wraz z zespołem Domino w latach 90. wylansował takie hity, jak: "Filmowa miłość", "Miałaś 18 lat" czy "Złote liście". Przez wiele lat byli na topie, koncertowali po całej Polsce i często pojawiali się jako goście w programie "Disco Polo Live". Dziś to już przeszłość. Żurobski jest bez pracy, stracił nogi, a na jedzenie zarabia, śpiewając pod kościołami. 

Jaka jest historia jego choroby? W zbiórce na Facebooku czytamy:

"Jakieś 4 lata temu zaczął odczuwać bóle łydek. W końcu ból był nie do wytrzymania więc trafił do szpitala. Tam postawiono diagnozę o zapchaniu tętnic dolnych. Kilka dni przed amputacją wdała się gangrena! Pierwszą nogę amputowano mu 1 kwietnia 2016 roku. Jeżdżąc na wózku nabawił się zapalenia płuc. Do krwi dostała się bakteria i powiedziano mu, że albo amputacja albo śmierć. Lewa noga powyżej kolana została amputowana 20 kwietnia 2017 roku. Stracił mieszkanie i wszystko co miał. Dziś mieszka w Shelter (USA) i nie ma pomocy znikąd".

Marek Żurobski odkłada pieniądze, które otrzymuje od ludzi na ulicy śpiewając pod kościołami czy polskimi sklepami swoje stare piosenki. Zbiera na protezy i powrót do kraju. Jak możemy przeczytać w dalszej części postu, muzyk "nie był alkoholikiem czy złym człowiekiem. Po prostu spotkało go nieszczęście, choroba". Obecnie Zurobski mieszka w przytułku dla bezdomnych.

- W Polsce na Marka czeka matka, która nie widziała syna 20 lat - czytamy na końcu wpisu.