"M jak miłość" odcinek 1373 - wtorek, 15.05.2018, o godz. 20.50 w TVP2

Śmiertelne niebezpieczeństwo w "M jak miłość". Z chwilą gdy Agnieszka Olszewska zaczęła prowadzić śledztwo dotyczące wyłudzeń podatków ktoś wysyła jej smsy z pogróżkami. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że Agnieszka poprosiła o ochronę.

Czuwają nad nią dwaj ochroniarze, ale w 1373 odcinku "M jak miłość" zacznie się wokół niej kręcić podejrzany typek. Agnieszka nie zbagatelizuje zagrożenia. Choć przed Jackiem (Jan Wieczorkowski), a nawet Marcinem (Mikołaj Roznerski) będzie udawać, że wcale się nie boi, to jednak podejmie wszystkie możliwe środki ostrożności. I zacznie się szykować na najgorsze.

W 1373 odcinku "M jak miłość" Agnieszka postanowi zabezpieczyć przyszłość swojej córeczki Helenki. Świadoma tego, że po jej śmierci dziewczynka zostanie na świecie zupełnie sama. Jacek kocha ją jak własną córkę, ale nie jest przecież jej ojcem.

Olszewska w tajemnicy przed bliskimi spisze testament. Odwiedzi Andrzeja Budzyńskiego (Krystian Wieczorek), by przekazać mu swoją ostatnią wolę. Wspomni mu o tym, że opiekę nad Helenką powierzyła Joasi, a Jacka prosi o to, by dalej był blisko nich i im pomagał. Napisze też wzruszający list, w którym poprosi Asię, by była matką dla Helenki. "Wiem, że proszę o wiele, ale nikt poza tobą bardziej nie nadaje się na mamę..."

Agnieszka zdaje sobie sprawę, że dla Joasi to może być spore obciążenie, ale nie wyobraża sobie, żeby Helenką miałby się zająć ktoś inny, albo żeby po jej śmierci trafiła do domu dziecka. Poza tym Helenka jest córką Tomka (Andrzej Młynarczyk) i siostrą Wojtusia (Feliks Matecki)W 1373 odcinku "M jak miłość" tylko Budzyński będzie wiedział o liście Agnieszki do Joasi i o tej zaskakującej prośbie.