Świat zawsze będzie potrzebował dobrych pielęgniarek. Lata nauki i nocne zmiany sprawiają że jest to jedna z najbardziej wymagających dziedzin. Większość pielęgniarek w tym kraju jest stworzonych do utrzymania dobrobytu ludzkości, ale istnieje kilka wybranych, które są tak samo oddane ale złym czynom. Oto niektóre z najbardziej znanych seryjnych morderczych pielęgniarek wszech czasów.

Daniela Poggiali


Aktualności przydomek „Anioł Śmierci” to włoska pielęgniarka oskarżona o zabicie 96 pacjentów między 2013 i 2014. To pozwoliłoby jej na tytuł najbardziej płodnego seryjnego mordercy w historii. Jej motyw? Cóż, myślała, że niektórzy pacjenci byli zbyt irytujący, więc ich zabiła. Mordowała ludzi o skomplikowanych przypadkach poprzez przedawkowanie ich leków. Nawet robiła sobie selfies z ich martwymi ciałami.

Charles Cullen


Podejrzewa się o zamordowanie do 300 pacjentów w czasie jego 16-letniej pracy jako pielęgniarza, Charles Cullen może być najbardziej płodnym mordercą w Ameryce. Cullen wstrzykiwał swoim pacjentom śmiertelne ilości digoksyny, co pomogło w tym, że jego zbrodnie zostały niezauważone. Twierdził, że zabijał z litości. Cullen został skazany na 11 kolejnych wyroków dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Amy Archer-Gilligan


Ze względu na 60 zgonów, które miały miejsce w Windsor, Connecticut w domu opieki, między 1907 i 1917 roku, ludzie zaczęli się przyglądać podejrzanym praktykom Amy Archer-Gilligan. Zostało w końcu odkryte, że szpikowała żywność pacjentów arsenem. Kilku jej pacjentów i pięciu z jej mężów zginęło w ten sposób … po tym Archer-Gilligan została jedynym spadkobiercą ich majątków.

Genene Jones


Podczas, gdy większość z tych szeregowych morderców zabijało pacjentów w podeszłym wieku, Genene Jones znana była z zabijania niemowląt. Jones była był uzależniony od wdzięczności, którą otrzymywała po przywracaniu przytomność dzieciom z krytycznych stanów. W latach 1971 i 1984, wyszło na jaw że wstrzykuje dzieciom digoksyny, aby wprowadzić je w zapaść i je uratować. Aż 60 dzieci zmarło po pierwszym zastrzyku.

Beniamin Geen


Został złapany ze śmiertelną dawką czynników przynoszący relaks mięśniowy w jego posiadłości w 2004 roku po tym jak podejrzliwa liczba jego pacjentów zmarła na zatrzymanie akcji serca. Wygląda na to, że Geen miał frajdę z przyglądania się, jak ludzie reanimowali jego pacjentów ale wiele z jego ofiar nie mogła być uratowana.

Z powodu swojego zawodu pielęgniarki mają kontakt z ludźmi, dlatego też mordercze skłonności niektórych z nich są naprawdę niepokojące. To należy pamiętać, jednakże, że te przypadki są niezwykle rzadkie. Możesz być pewien że większość pielęgniarek naprawdę robi wszystko żeby ci pomóc.