Wystarczy, że podczas lato zostawimy nasz ulubiony przysmak (np. owoc) na kilka minut, a już po chwili nad nim i na nim pojawią się muszki.  Chociaż nie wygryzą one zbyt dużo tego owocu, lecz przenoszą zarazki. Dlatego warto spróbować i postarać się o to, aby muszki zniknęły z naszej kuchni. 

Czystość

Musimy pamiętać, aby dbać o czystość w swojej kuchni. Muszki bardzo lubią resztki jedzenia i miejsca gdzie jest lepko. Dlatego pamiętajcie, aby utrzymywać porządek na black i podłodze. Zniechęcajmy je do odwiedzin naszej kuchni. 

Pułapki

Jak radzi portal tipy.pl, w małej miseczce musisz umieścić ocet jabłkowy jak i również pół soku z cytryny. Taką mieszaninę pozostawiamy na blacie. Małe muszki owocówki odstraszą się czując zapach mieszanki wpadną w pułapkę i utoną.

Ciepło

Muszki owocówki nie są zwolennikami ciepłego powietrza. Dlatego jeśli widać ich coraz więcej w naszej kuchni, wystarczy, że coś usmażymy lub ugotujemy. Dzięki ten czynności muszki zniechęcone ciepłym powietrzem uciekną i udadzą się do lepszego miejsca gdzie, które jest chłodniejsze. 

Poczęstunek

Ostatnim sposobem, który działa rewelacyjnie jest pozostawienie na blacie w kuchni kawałeczka folii z dowolnym owocem jakiego macie w kuchni. Kiedy minie kilka chwil i zbiorą się na nim muszki, zwińcie folię i wynieście ją wraz z tym owocem na zewnątrz, gdzie możecie je wypuścić na wolność.