Andy zaskoczony zachowaniem kobiety, na szczęście wiedział jak zachować się w tej sytuacji:

„Po pierwsze, jestem świetnie wykształconym, brudnym mężczyzną. Nie tylko skończyłem studia, ale mam też kilka certyfikatów medycznych. Zakładanie więc, że nie jestem wykształcony w oparciu o mój wygląd zakrawa na ignorancję” – powiedział. Nie dodał nic więcej, ale później na Facebooku napisał to, czego nie dopowiedział.

So I had a very interesting “educational” conversation with a woman and her daughter today. As I entered the store…

Opublikowany przezAndy Ross21 maja 2018

Andy dopisał, że był w wojsku, gdzie zajmował miejsce medyka. Po skończeniu kariery i odejściu na emeryturę próbował pracować w jednym z biur, jednak zrozumiał iż nie jest to jego bajka. Taka praca mu po prostu nie odpowiadała. Odnalazł się dopiero w firmie budowlanej gdzie czuje się o niebo lepiej niż w biurowcu. 

„Lubię pracować fizycznie i być na dworze. Dlatego czasami jestem brudny. Dobrze zarabiam, mam ubezpieczenie i bez problemu utrzymuję rodzinę. Tak więc mój wygląd w żaden sposób nie odzwierciedla poziomu mojej inteligencji czy wykształcenia.”

W swoim poście na Facebooku, który w tydzień został udostępniony ponad 100 000 razy, Andy podał kilka wskazówek dla osób uwielbiających oceniać innych po samym wyglądzie:

„Dzisiejsza praca domowa:

1. Nie oceniaj ludzi po wyglądzie.
2. Rób to, co kochasz, wtedy nigdy nie będziesz w pracy.
3. Prace fizyczne są najlepsze. Twoje ciało jest aktywne. Dobrze zarabiasz i nie definiują Cię.
4. Wykształcenie jest ważne, ale studia niczego nie gwarantują.
5. Doświadczenie, ciężka praca i poświęcenie sprawią, że odniesiesz sukces w swojej wybranej dziedzinie.
6. Nie bądź rodzicem-dupkiem, który wychowuje swoje dziecko na dupka.
7. Gdy próbujesz obrazić czyjąś inteligencję i wykształcenie, pamiętaj, że ten brudny człowiek nie musi być gorzej wykształcony od Ciebie.
8. Muszę się wykąpać.”

Andy to mądry facet i warto jego słowa podać dalej.