Okazuje się, że niektóre z niżej wymienionych zwierząt są powodem czyjejś fobii. Tak na przykład lęk przed końmi nazywa się ekuinofobią. To prawda, że w ogólnym rozrachunku te zwierzęta nie są odpowiedzialne za dużą liczbę zgonów.
Zdziwisz się, co znajduje się na pierwszym miejscu!
1. Człowiek

– nie ma nikogo na świecie, kto zabiłby więcej ludzi niż my sami… Każdego dnia mamy na to masę dowodów. Smutna prawda.

2. Hipopotam

– A to zaskoczenie! Uważa się, że to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt w Afryce. Wydaje się być posłuszny i uległy, ale gdy ktoś go sprowokuje powinien zacząć uciekać. 3000 osób rocznie ginie przez hipopotama.

3. Wąż

– teraz wiem, dlaczego wszyscy tak bardzo boją się węży. Każdego roku zabijają one aż do 50 000 osób! Często atakują, bo czują się zagrożone obecnością człowieka. Przekichane być człowiekiem…

4. Komar

– denerwujące brzęczenie powinno być już naszym najmniejszym problemem. Znacznie poważniejszy jest fakt, że te owady przenoszą wiele ciężkich chorób takich jak malaria. Aż MILION osób rocznie umiera z powodu tej choroby.

5. Mucha tse-tse

– zaczyna się top 3 i tu już nie ma żartów. Muchy te przenoszą śpiączkę afrykańską, która wywołuje zakażenie u 500 000 osób rocznie. 80% ludzi z tej grupy umiera!

6. Skorpion – z ponad 1500 różnych gatunków skorpionów, tylko około 25 ma śmiertelną truciznę. Statystyki mówią, że rocznie ginie przez nie nawet 5000 osób.

7. Krokodyl

– tego chyba wszyscy się spodziewali. Mało tego, pewnie większość z Was myślała, że krokodyl zajmie pierwsze miejsce. Między 1500 a 2500 osób ginie rocznie w brutalny sposób po zaatakowaniu przez to zwierzę.

8. Słoń

– mierzy prawie 4 metry i waży prawie 6000 kilogramów. Nic zatem dziwnego, że to zwierzę jest na tej liście. Około 500 osób rocznie ginie poprzez zdeptanie przez słonia.

9. Bawół

– ten 1,5 tonowy ogromny stwór z ostrymi rogami jest w stanie staranować każdego. Nie dlatego, że pragnie tak bardzo walki, ale robi to, gdy czuje się w niebezpiecznie. Około 200 osób rocznie ginie w wyniku kontaktu z bawołem.

10. Pies

– niesamowite zwierzę, ale spójrzmy prawdzie w oczy… Jeśli ma złego właściciela jest zdolny zaatakować, a nawet zabić. 186 osób rocznie odkrywa tę smutną prawdę.