W ubiegły piątek, 8 lutego około 15.00 operator numeru alarmowego 112 dostał zgłoszenie o bójce, która miała miejsce na ul. Oświęcimskiej w Lwówku Śląskim. - Z relacji osób zgłaszających wynikało, że miało tam dojść do użycia noża - mówi asp. szt. Mateusz Królak z lwóweckiej policji. Natychmiast wysłano w to miejsce patrol. Okazało się że z pobliskiego parku wyszedł zakrwawiony mężczyzna. Błagał napotkane przypadkowo osoby o pomoc i wezwanie pogotowia, ponieważ został pchnięty nożem. 

Ranny wyjaśnił policjantom, że gdy szedł z kolegą, podeszło do nich dwóch nieznajomych. Wyraźnie szukali zaczepki. - W pewnym momencie zaczęli bić poszkodowanego, a jeden z nich ugodził go nożem. Pobity został również jego kolega - dodaje rzecznik. Potem sprawcy uciekli w kierunku centrum miasta. Mężczyzna z raną klatki piersiowej i podudzia został opatrzony i zabrany do szpitala, a jego oprawcy nie cieszyli się już długo wolnością.

Wysłani w teren nieumundurowani policjanci już po chwili zgłosili dyżurnemu zatrzymanie mężczyzn odpowiadających rysopisom. To 29 i 32-letni mieszkańcy Lwówka Śląskiego. Są dobrze znani miejscowym władzom ze względu na wcześniejsze przestępstwa. Na wniosek policji i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.