Wideo opublikowano na facebookowym profilu "Wild beim Wild", który prowadzi szwajcarska organizacja chroniąca praw zwierząt. Na nagraniu widać wolno spacerującą po torach łanię, za którą cierpliwie jedzie pociąg. Udostępniono tylko fragment filmiku, ponieważ spacer zwierzęcia trwał w sumie kilkanaście minut. Maszyniści nie trąbią i nie próbują na siłę pozbyć się samicy jelenia z torów. Pozwalają jej swoim tempem przejść po trasie przejazdu.

Eine Dame lässt sich Zeit

Das Video zeigt, wie eine Hirschkuh den Betrieb der Rhätischen Bahn zwischen Chur und Arosa aufhält. Das Tier stolziert seelenruhig vor einem Zug her und stellt damit die Geduld des Lokführers minutenlang auf die Probe.

Opublikowany przez Wild beim Wild Sobota, 2 marca 2019

Zdarzenie miało miejsce między miejscowościami Chur i Arosa. Internauci w komentarzach pod filmikiem wyrazili swoje uznanie dla osób prowadzących pojazd. "I to jest dobry powód, żeby pociąg się spóźnił", "brawo dla maszynistów", "świetna postawa maszynistów, brawo dla nich"

Jak piszą lokalne media, nikt nie wydawał się zdenerwowany opóźnieniem pociągu i nie wyrażał głośno swojej irytacji. Czy polscy pasażerowie wykazaliby się równie dużą dozą cierpliwości?