- Chcemy zaoferować naszym pracownikom uczciwy poziom wynagrodzeń. 12,50 euro za godzinę to nasza minimalna płaca już na wstępie. Żaden pracownik Lidl Niemcy nie zarabia mniej. Wręcz przeciwnie, większość kolegów otrzymuje znacznie wyższe wynagrodzenie godzinowe - mówi Matthias Oppitz, CEO Lidl Niemcy, cytowany przez DlaHandlu.pl

Dla pracownika pracującego w pełnym wymiarze godzin oznacza to ponad 2 tys. euro miesięcznie (po przeliczeniu 1 euro=4,30 zł daje to aż 8,6 tys. zł). A przecież do tego dochodzą zapewne premie, benefity i inne dodatki. Oczywiście życie w Niemczech jest wyraźnie droższe niż w Polsce, ale i tak pieniądze, które na starcie zarabia się w Lidlu za zachodnią granicą robią wrażenie.

Ile zarabia pracownik Lidl Polska?

Lidl Polska informuje, że od początku marca pracownicy sklepów zarabiają w zależności od lokalizacji sklepu od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto.