Na razie nikt nie zgłosił na policję oficjalnego zawiadomienia, jednak po tym, jak sprawa zrobiła się głośna w mediach społecznościowych, policjanci zajęli się nią z urzędu. - Policjanci z VI komisariatu podjęli czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia - informuje asp.sztab. Radosław Gwis, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Chodzi o bulwersujące zdjęcia, jakie jedna z nastolatek umieściła na swoim profilu na Instagramie. Dziewczyny we dwie z koleżanką pozują na cmentarzu (prawdopodobnie na Zarzewie). Widać jak m.in. skaczą po grobie, a jedna z nich trzyma pod pachą wazon z jednego z nagrobków. Do tego niewybredny, a wręcz szokujący podpis:

Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Kochani, darujcie sobie teksty typu "żenada", "debilki", "patologia" itp., bo my mamy wyje***ne na to, co kto myśli. Buzi"

Profil "odważnej" nastolatki zniknął, jednak niesmak pozostał. Sprawa może trafić do sądu rodzinnego. - Jest to bulwersujące i niewłaściwe zachowanie. W tym miejscu każdemu należy się szacunek - komentuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Z tego, co widać, dziewczyny są najprawdopodobniej małoletnie. Oznacza to, że kara w ich przypadku jest inna niż w stosunku do dorosłego. Sprawa może trafić do sądu rodzinnego, który oceni całość dowodów i stopień demoralizacji i zadecyduje o karze - wyjaśnia Gwis.

Nastolatkom grozi kurator lub umieszczenie w ośrodku wychowawczym.