Piotr Woźniak-Starak został pochowany prawie miesiąc temu w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Jego śmierć wstrząsnęła nie tylko rodziną, ale całym środowiskiem filmowym i zwykłymi Polakami.

Piotr Woźniak-Starak. Prokuratura poinformowała o wynikach sekcji zwłok

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała, że Piotr Woźniak-Starak w trakcie wypadku był pod wpływem alkoholu. Miał we krwi ok. 1,7 promila alkoholu.

Jak się dowiedzieliśmy, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z  oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok. Wynika z niego, że "przyczyną  zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem  masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia  ostrokrawędzistego". Obrażenia powstały najprawdopodobniej w wyniku  zadziałania śruby napędowej łodzi.

-  Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila  alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4  promila alkoholu etylowego - informuje prokuratura.

Piotr Woźniak-Starak zginął na jeziorze Kisajno. Jak do tego doszło?

Znany producent miał 39 lat. Zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na  jeziorze Kisajno. Około godziny 4 rano miejscowe służby dostały  informację o łodzi zakłócającej ciszę nocną. Policjanci, którzy przybyli  na miejsce znaleźli motorówkę, na której nikogo nie było. W niedzielę  rano na brzegu jeziora Kisajno znaleziono 27-letnią kobietę. Zeznała, że  była na motorówce z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Oboje mieli wpaść do  wody podczas jednego z manewrów.

Piotra  Woźniaka-Staraka szukano pięć dni. Rankiem 22 sierpnia wiceminister  MSWiA Jarosław Zieliński poinformował o znalezieniu ciała zaginionego.  Podjęto decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Wszelkie informacje w tej sprawie zostały objęte tajemnicą. Specjalną klauzulę o nieujawnianiu żadnych szczegółów z wypadku Piotra Woźniaka-Staraka musieli podpisywać członkowie ekip  poszukujących zaginionego. Rodzina chciała uniknąć nieoficjalnych  przecieków do mediów.

źródło:wp.pl